Rząd ma nowy pomysł na walkę ze smogiem. Kierowcy będą wściekli

Każdy z samochodów co roku musi przejść obowiązkowy przegląd techniczny na Stacji Kontroli Pojazdów. Piotr Woźny, który pełni funkcję rządowego pełnomocnika do spraw walki ze smogiem chce, aby każde badanie było nagrywane. 

Według rządu wiele stacji działa w sposób niezgodny z prawem. Wiele samochodów, które poruszają się po polskich drogach nie powinny się w ogóle na nich znaleźć. Wszystko przez fałszerstwa, do których często dochodzi na stacjach diagnostycznych.

Ostatni raport Najwyższej Izby Kontroli pokazuje, że w Polsce tylko 2 procent samochodów nie przechodzi kontroli technicznej, a w Niemczech aż 23 procent. Trudno nam uwierzyć, że w Niemczech mają 13 razy gorsze auta niż w Polsce. Chcemy poprawić jakość przeprowadzonych badań, dlatego chcemy rejestracji wideo w Stacjach Kontroli Pojazdów – zaznaczył Woźny.

Jest to tym samym nowy pomysł rządu na walkę ze smogiem, o którym w ostatnich kilku tygodniach jest bardzo głośno. Co Państwo sądzą o najnowszym pomyśle? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Źródło: rmf24.pl

Foto: kk24.pl