Tak wściekłego Tuska jeszcze nie widzieliście. Jego apel podbija sieć

Kilka tygodni temu prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Od teraz nie można używać sformułowań typu „polskie obozy zagłady”, „polskie obozy śmierci” czy „polskie obozy koncentracyjne”. 

Do całej sytuacji postanowił odnieść się szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który wzywa rząd do działań. Z jego strony nie zabrakło również mocnych słów pod adresem samej partii, której prezesem jest Jarosław Kaczyński. Chcę podkreślić, że powiedziałem premierowi Morawieckiemu, że sytuacja jest bardzo poważna. Dotyczy bezpośrednio polskich interesów, polskiej reputacji i polskiej pozycji w świecie – powiedział Tusk podczas konferencji w Brukseli.

Trzeba zatrzymać tsunami złych opinii o Polsce oraz falę niemądrych i nieprzyzwoitych ekscesów, serię antysemickich wypowiedzi. Wszyscy ciężko pracowaliśmy w Polsce nad dobrymi relacjami Polski ze światem zewnętrznym, w tym Izraelem i wspólnotą żydowską. Nie możemy pozwolić, aby ktoś w kilka tygodni zrujnował całą tę robotę – dodał.

Źródło: Onet.pl
Foto: facebook.com/europeancouncilpresident/