OGROMNA manifestacja w Warszawie. Ludzie wyszli na ulice!

Stolica naszego kraju Warszawa jest totalnie zablokowana. Na ulice wyszły tysiące ludzi blokując drogi. Utrudniony jest ruch drogowy. Czego dotyczy przeprowadzana od godziny 14:00 manifestacja?

Dziś w godzinach od 14:00 do 17:00 w Warszawie zaczynając od placu Defilad będzie trwał wielki manifest. Manifestują kobiety domagając się zalegalizowania aborcji. Hasłem manifestacji jest „Aborcja nie policja. Pomoc wzajemna, nie przemoc systemowa”. Dziś mija 25 lat od zakazu aborcji.

– Przed transformacją ustrojową mogłyśmy przerywać ciąże legalnie i bezpiecznie. W 1993 roku odebrano nam to prawo, a obowiązująca od tamtej pory ustawa do dziś nazywana jest „kompromisem”. Nasz głośny sprzeciw został wtedy z premedytacją zignorowany. Przez te wszystkie lata, które upłynęły od wprowadzenia zakazu, my nadal przerywamy ciąże. Potrafimy się wspierać i pomagać sobie w organizacji zabiegów w prywatnych gabinetach, zbieramy na nie pieniądze, zamawiamy leki na wywołanie poronienia. Wszystko w atmosferze lęku, że ktoś nas przyłapie – informują organizatorki.
Foto: własne
Źródło: pikio.pl