Pierwsze takie przemówienie Agaty Dudy! Ostro o polityce i kobietach

Agata Duda wszystkich zaskoczyła. Wielu ludzi zarzuca jej, że nie miesza się do polityki na tyle na ile powinna. Po raz pierwszy w historii przemówiła tak ostro i zdecydowanie.

Agata Duda w dzień kobiet spotkała się z kobietami pracującymi w służbach. Nikt nie spodziewał się tak ostro feministycznej wypowiedzi. Możliwe, że wiele kobiet po usłyszeniu przemowy uzyskają motywację czy chociaż zostaną podniesione na duchu. Mówiła m.in. o roli kobiet w wojsku i policji.

Sprawy bezpieczeństwa, sprawy porządku tradycyjnie powierzano mężczyznom. A przecież nigdy nie brakowało i nie brakuje kobiet, które dawały świadectwo wielkiego bohaterstwa w chwilach najwyższej próby, w czasie wojen, w czasie katastrof czy kataklizmów. Kobiety do stereotypowo męskich zawodów wnoszą profesjonalizm, umiejętność podejmowania trafnych decyzji, gotowość do poświęceń, cierpliwość w działaniu, dokładność, a także typową kobiecą empatię wobec drugiego człowieka. Myślę, że nikogo już nie dziwi kobieta w mundurze. Dzięki silnej motywacji kobiet do podejmowania tego rodzaju wyzwań sprawy bezpieczeństwa przestały być domeną tylko i wyłącznie mężczyzn – powiedziała pierwsza dama.
Foto: wikimedia commons
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl