Skandaliczne nowe przepisy. Dostaniesz mandat za nowy dowód osobisty

To jest po prostu skandal. Każdy z nas może dostać mandat za posiadanie nowego dowodu osobistego. Odnowa dowodu osobistego miała przynieść więcej korzyści, niestety na razie przynosi więcej szkód.

Jak wiemy do użytku jakiś czas temu weszły nowe dowody osobiste. Nie ma na nich podanego naszego adresu zameldowania. Wykorzystać postanowili to kontrolerzy biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie korzystający z ulg na przejazdy dostaną mandat. Okazuje się, że podczas kontroli musimy ukazać dowód potwierdzający nasze zameldowanie.

Takim sposobem kontrolerzy złapali już pełno osób. Jedną z nich była Pani Bożena z Rzeszowa, której sytuację postanowił w internecie opisać syn. – Dokumentem tożsamości, który został okazany, był nowy dowód osobisty, w którym to nie ma informacji odnośnie do aktualnego zameldowania. Kontrolerzy poprosili o zaświadczenie z Urzędu Miasta potwierdzające meldunek w Rzeszowie, ponieważ jak powiedzieli, taki jest regulamin MPK Rzeszów, iż do korzystania z darmowych przejazdów uprawnieni są tylko mieszkańcy Rzeszowa. Oczywiście mama takiego zaświadczenia nie miała, więc otrzymała mandat – napisał syn Pani Bożeny. Dostała ona mandat w wysokości 213 zł.
Foto: własne
Źródło: pikio.pl