Słowa Kayah wyciskają łzy. Ze sceny wsparła protestujących w Sejmie

Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami ponad miesiąc temu pojawili się w gmachu przy ulicy Wiejskiej. Protestujący domagają się dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł. Chcą, by takie zaświadczenia wypłacano im co miesiąc. Niestety rząd do tej pory nie przystał na ich postulaty, a sytuacja w Sejmie z dnia na dzień robi się coraz bardziej napięta.

Wsparcie dla protestujących płynie z całej Polski. Niepełnosprawnych odwiedził już między innymi Lech Wałęsa, który nie szczędził wtedy gorzkich słów pod adresem partii rządzącej. Dla legendy „Solidarności” niezrozumiałe jest między innymi to, że rząd do dziś nie znalazł wyjścia z tej przykrej sytuacji. Tuż po tym spotkaniu o proteście, który trwa od 18 kwietnia zaczęły pisać nawet zagraniczne media. Słowami otuchy strajkujących postanowiła wesprzeć nawet polska wokalistka Kayah.

Producentka muzyczna zrobiła to wprost ze sceny w Sopocie, gdzie odbywa się Polsat SuperHit Festiwal 2018. Kayah złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim matkom, a szczególnie matkom niepełnosprawnych. Zresztą zobaczcie sami:Źródło: YouTube Polsat / Polsat SuperHit Festiwal 2018
Foto: YouTube Polsat screen (youtube.com/watch?v=TJnEQTVxvMA)