Maleńczuk ostro o PiS! “Ktoś tu powinien dostać w pysk”

Maciej Maleńczuk, polski wokalista i gitarzysta, uważany jest za kontrowersyjną osobowość. Nierzadko wypowiada się na tematy polityczne i to zazwyczaj w niemiły sposób. Nie inaczej było i tym razem, gdy opowiedział w 2017 roku dla “koduj24.pl” o swoim stosunku do Prawa i Sprawiedliwości. Nie przebierał w słowach.

Całkiem szczerze mogę powiedzieć, że nienawidzę PiS-u. Nienawidzę tych ludzi. Ja na nich k**wa patrzeć nie mogę. […] Robi mi się niedobrze, kiedy patrzę na ich paskudne gęby i słyszę ich opowieści o tym, że będziemy teraz lepsi moralnie. Jak powiedział Beniamin Franklin, chcesz rozmawiać o pokoju, trzymaj w ręce gruby kij. Zły człowiek z kijem może narobić dużo złego, ale dobry człowiek z kijem może narobić dużo dobrego. Nie powinniśmy startować do nich z gołymi rękami. Ktoś tu powinien dostać w pysk, bo naprawdę coraz bardziej się należy. – rozpoczął.

Stwierdził, że poglądy podobne do jego ma wiele ludzi, dlatego ma nadzieję, że PiS nie wytrzyma tej kadencji. Podczas ówczesnego protestu pod Wawelem strajkował wraz z KOD-em blokujący prezesowi przejście do grobu Lecha Kaczyńskiego. Zapytany o zaistniałą sytuację odpowiedział: Nagle zabrakło dookoła ochrony. Nagle został sam. Otoczyli go ludzie, którzy mówili mu prosto w oczy, z odległości pół metra, co o nim sądzą. Warto było to zobaczyć.

Źródło: dorzeczy.pl
Foto: wikimedia commons