Wielkie kłamstwo PiS właśnie wyszło na jaw. Tego już za wiele!

Wszyscy w świecie polityki pamiętają, gdy podczas wyborów parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość obiecało wiele postulatów, których żądali ludzie. Jak wiemy, niektóre z tych postulatów spełniono od razu, a niektóre nie zostały spełnione do dzisiaj. Między innymi obniżenie podatku VAT. Dziś wyszło na jaw, że była na to okazja.

Po wyborach takie postulaty jak 500 plus czy obniżenie wieku emerytalnego zostały wprowadzone bardzo szybko. Jedną z obiecanek obecnego rządu było również obniżenie podatku VAT. Jak się dowiedzieliśmy, w czwartek posłowie ODRZUCILI cztery projekty ustaw, które proponowały powrót do niższych stawek tego podatku. Serwis wnp.pl napisał: Opozycyjne kluby zaproponowały m.in. powrót do podstawowych stawek VAT 22 i 7 proc., w miejsce obowiązujących 23 i 8 proc., zrównanie stawki tego podatku na produkty żywnościowe, a także zakładały obniżenie stawki VAT na ubranka dziecięce.

Potwierdzić te informacje zdaje się Stanisław Tyszka. PiS właśnie odrzucił projekt @Kukiz15 obniżający VAT na ubranka i buty dziecięce. A PO ich w tym wsparła. Wstyd! PiS=PO – stwierdził na Twitterze. Wychodzi na to, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko swoim własnym obietnicom wyborczym. Sam lider Kukiz’15, Paweł Kukiz, postanowił skwitować zaistniałą sytuację. Oto „polityka prorodzinna” w wykonaniu PiS i ich sojuszników z PO. – napisał.

Źródło: superbiz.se.pl
Foto: Wikimedia Commons