Absurdalna sytuacja. Wielka wpadka Dudy podczas przemówienia

To kolejna już tak wielka wpadka prezydenta Andrzeja Dudy. Dzisiaj w mieście Mińsk Mazowiecki obchodzone jest święto Żandarmerii Wojskowej. Z tego też powodu podczas obchodów swoją osobą postanowił zaszczycić zebranych sam prezydent. Oczywiście zaliczył absurdalną wpadkę, która prawdopodobnie wynikała z jego słabego doinformowania.

Andrzej Duda podczas wystąpienia postanowił powitać zebrane osoby. Szanowni Panowie starostowie, szanowny Panie burmistrzu, Szanowni Państwo radni, wszyscy dostojnie przybyli goście. – rozpoczął wypowiedź Duda. Problem w tym, że Pana burmistrza tam nie było. Nie został zaproszony. Użytkownicy Twittera i Facebooka już rozpoczęli burzę w sieci, krytykując prezydenta, twierdząc, iż to wystąpienie było słabe jak cała jego prezydentura. T”akie witanie, jak cała Jego prezydentura..😊 jakość byle jaka.”, „I znów wtopa” – to tylko niektóre z komentarzy.

Sytuację skomentować postanowił na facebooku sam burmistrz Mińska Mazowieckiego, Marcin Jakubowski. Którego burmistrza witał Pan Prezydent w Mińsku Mazowieckim na Święcie Żandarmerii? Burmistrz Mińska Mazowieckiego nie był na te uroczystości zaproszony, a szkoda bo związki miasta z jednostkami żandarmerii są naprawdę silne i pielęgnowane zarówno przez dowódców jednostek, żołnierzy, parafię wojskową jak i przez władze miasta. [edit] Nie upatruję tu oczywiście jakiejkolwiek siły sprawczej ze strony mińskich jednostek ŻW. Relacje z nimi zawsze były więcej niż świetne. Rządzący politycy jak widać wbijają klin w tę współpracę choć zupełnie bez powodzenia. – napisał na facebooku.


Źródło: polityczek.pl
Foto: facebook.com/marcin.jakubowski.18