Giertych u Tomasza Lisa. Ostra wypowiedź o PiS i Dudzie!

Mecenas Roman Giertych był gościem w programie Tomasza Lisa, w którym Panowie poruszyli wiele tematów. Najciekawsze wypowiedzi dotyczyły jednak przyszłych wyborów samorządowych oraz sytuacji w Krakowskim KFC z prezydentem Andrzejem Dudą w roli głównej. Giertych nie przebierał w słowach i był bardzo pewny swych wypowiedzi.

„Generalnie widzę trend sondażowy, w którym kolokwialnie mówiąc Prawo i Sprawiedliwość idzie w piach.” – rozpoczął mecenas. „No w piach to Pan przesadza. Idzie w dół” – odpowiedział Tomasz Lis. „Oczywiście nie mówię, że za miesiąc będą mieli sondaż na poziomie 20%, ale niech Pan pamięta, że w Polsce władza, szczególnie tak dyspotyczna władza, zyskuje w sondażach na fakcie bycia władzą i ja myślę, że te sondaże są dzisiaj przesadzone i to będzie widać w wyborach samorządowych, które sądzę, że PiS znacząco przegra i to tak znacząco, że się wtedy posypie. – skwitował Giertych.

W późniejszym etapie rozmowy Lis zapytał mecenasa, czy widział zdjęcia z pobytu prezydenta Dudy w KFC w Krakowie. Giertych odpowiedział „Tak, wstrząsające”. Panowie byli pod wrażeniem tego, jak arogancko Duda odpowiedział kobiecie, która go nagrała. „Według mnie to zdarzenie było haniebne. Polityk na prywatnym spacerze powinien oczekiwać od obywateli aplauzu, uznania, oklasków, a nie żeby być zaczepianym” [tak jak w przypadku prezydenta] – dodał Giertych.

Źródło: newsweek.pl
Foto: newsweek.pl