Seria MIAŻDŻĄCYCH wpisów Lisa. Uderzył w ważnego polityka PiS!

Tomasz Lis, wszystkim znany polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, nie wytrzymał na Twitterze. Kojarzony jest z ciętego języka i wyrafinowanych komentarzy w stronę Prawa i Sprawiedliwości. Nie inaczej było tym razem, gdy skierował swoją serię wpisów do polityka partii rządzącej.

Mowa o ministrze spraw zagranicznych Jacku Czaputowiczu. Zrobiło się o nim głośno kiedy publicznie pokazał, iż działa na polecenia Jarosława Kaczyńskiego. Dla gazety wyborczej najpierw stwierdził, że wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry to Trybunału Konstytucyjnego jest bezpodstawny, a kilka godzin później zmienił zdanie i obecnie go popiera. To postanowili wyśmiać w internecie użytkownicy Twittera oraz sam Tomasz Lis.

„Pan Czaputowicz w jednej sprawie, w ciagu kilku godzin, przedstawił dwie całkowicie sprzeczne ze sobą opinie. Absolutny brak godności i zasad. Reżim, który ma takich funkcjonariuszy, zasługuje tylko na pogardę i upadek.” – napisał dziennikarz. Po 40 minutach dodał kolejny wpis o treści: „Czy pan Czaputowicz dostaje swoje poglądy mailem, sms-em czy przez telefon?„. Widać, że został poirytowany zachowaniem polityka. Opinię Lisa wydają się potwierdzać internauci. „Minister Czaputowicz naprostowany przez PiS zmienia zdanie. Rano uznawał pomysł Ziobry ws. wniosku do TK za w sumie idiotyczny. Teraz zaś „w pełni” go popiera. Bardziej autentyczny był jednak rano…” – pisze jeden z nich.

Foto: youtube/Tomasz Lis.
Źródło: polityczek.pl