Czarzasty wybuchł na antenie Polsat News! „Nikogo nie powinno interesować, kto w co wierzy i z kim śpi”

W szeregach Koalicji Obywatelskiej doszło do zmiany kandydata w wyborach na fotel prezydencki. Zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska, a jej miejsce zajął prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Ze wstępnych sondaży wynika, że liderzy ugrupowania, jak i jego sympatycy mogą być zadowoleni z tej roszady. Trzaskowski ma bowiem ogromne szanse na drugą turę głosowania, którego termin poznamy najprawdopodobniej już w środę. 

Nazwisko obecnie urzędującego prezydenta stolicy kraju coraz częściej pojawia się na antenach Telewizji Polskiej. Stacja nie przedstawia go jednak w zbyt pozytywnym świetle. Idealnym przykładem na to jest pytanie, które skierował do niego dziennikarz TVP Info na konferencji prasowej w Nowym Tomyślu. Dlaczego pan wraz z żoną wycofał dzieci z przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej? Dlaczego córka poszła, a syn nie? – pytał parę dni temu. Moja córka była u I komunii świętej, ale syn rzeczywiście nie był. Proszę, żebyśmy traktowali się poważnie. Darzę Kościół oraz tradycję wielkim szacunkiem i prosiłbym, by nie sugerować czegokolwiek innego – odpowiedział mu Trzaskowski.

Tymczasem na antenie Polsat News do całej sytuacji odniósł się wicemarszałek Sejmu, Włodzimierz Czarzasty. Polityk nie ukrywał, jak zresztą wielu Polaków swojego oburzenia. Nikogo nie powinno interesować, kto w co wierzy i z kim śpi. Pan Trzaskowski ma prawo ochrzcić swoje dziecko albo nie ochrzcić – w taki sposób lider Lewicy skwitował pytanie dziennikarza TVP Info do kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Jest to ohydne, bez względu na to, kto to robi. Będziecie atakowali życie prywatne polityków, to będziecie świniami. Lewica na pewno nie będzie tego robiła – dodał.

Czytaj dalej

Źródło: polsatnews.pl, wiadomosci.dziennik.pl
Foto: YouTube.com 24 GODZINY online pl screen