Premier Morawiecki komentuje amerykańskie sankcje. Kłamie czy ktoś nas okłamał?

Premier Mateusz Morawiecki skomentował ostro całą sytuację z sankcjami które nałożył amerykański rząd na polski. Twierdzi, że doniesienia,
które obiegły całą Polskę są fałszywe i ktoś został wprowadzony w błąd.

Przypomnijmy, że we wtorek Polskę obiegła informacja że Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz. Przynajmniej do czasu, aż ustawa o IPN nie zostanie zmieniona zarówno prezydent jak i wiceprezydent nie będą się z nimi spotykać. Teraz wychodzi na jaw, że prawdopodobnie cała sytuacja została przez kogoś podkoloryzowana.

Najpierw doniesienia te zdementowała Heather Nauert, rzeczniczka Departamentu Stanu USA, a teraz nasz premier Polski Mateusz Morawiecki. Zapytanu o dementi Departamentu Stanu stwierdził: – To świadczy o tym, że tutaj ktoś pewnie został wprowadzony w błąd przez kogoś.[…] Ja to mogę potwierdzić, ponieważ na naszym poziomie, w różnych aspektach – gospodarczych, zbrojeniowych – toczą się cały czas rozmowy tak, jak się toczyły do tej pory i nie ma tutaj żadnych zmian, więc tym bardziej od swojej strony mogę to jak najbardziej zdementować – potwierdzić to dementi.
Foto: wikimedia commons
Źródło: rmf24.pl