Donald Tusk ujawnia przerażające fakty z dzieciństwa. Był bity przez ojca…

Tego się nie spodziewaliśmy. Donald Tusk ujawnił przerażające fakty z okresu swojego dzieciństwa. Przewodniczący Rady Europejskiej był katowany przez własnego ojca. Po wielu latach Tusk odważył się o tym opowiedzieć.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk odważył się po wielu latach opowiedzieć publicznie o swoim dzieciństwie. Tłumił to w sobie tak długo, ponieważ jak się okazuje nie było ono takie jakie by chciał, a człowiek, z którego miał brać przykład okazał się tyranem. Na szczęście miał pełne wsparcie matki.

Ojciec był dla mnie surowy. Dlatego poczułem nawet jakąś ulgę po jego śmierci, o czym myślę dziś z pewnym zażenowaniem. Nigdy nie marzyłem o powrocie do dzieciństwa. Pewnie dlatego, że jak coś zmalowałem – a nie byłem łatwym dzieckiem – ojciec nie wahał się sięgać po pas i lał. (…) Był człowiekiem bardzo silnym i zdecydowanym, cholerykiem (…) Był bardzo wymagający. I stąd zapewne nadgorliwość w karaniu. Miał różnej grubości paski. Mogłem wybrać pasek cienki lub gruby. Od tego czasu zrozumiałem znaczenie słowa „wybór” – powiedział Donald Tusk.
Foto: facebook.com/europeancouncilpresident/
Źródło: pikio.pl