Protestujący w Sejmie tracą cierpliwość. Wstrząsający apel

W Sejmie od 18 kwietnia trwa protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Przypomnijmy, że protestujący domagają się 500 zł dodatku rehabilitacyjnego, który nazywają dodatkiem na życie. Chcą, by takie świadczenia były wypłacane co miesiąc.

We wtorek mija 28 dzień protestu. Jak na razie po licznych rozmowach minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wyszła z jedną propozycją. Chce, aby na każdego Polaka, którego miesięczne dochody przekraczają kwotę 87 tysięcy została nałożona danina solidarnościowa. Ten pomysł już teraz spotyka się z ogromną krytyką.

Podobnego zdania są osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami, którzy apelują do najbogatszych, aby nie zgadzali się na nowy pomysł rządu. Chciałabym zaapelować do tych 25 tys. najlepiej zarabiających, żebyście protestowali i nie zgadzali się na płacenie daniny. My się na to nie zgadzamy. Wolimy dobrowolne składki, darowizny. Nie zgadzajcie się na tę daninę – mówi Iwona Hartwich, która pełni funkcję liderki Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Pikio.pl

Foto: YouTube Masakracja screen