Kontrowersje w Sopocie. Satyryk NA ŻYWO zaatakował PiS!

Do potężnych kontrowersji doszło w Sopocie podczas SuperHit Festiwalu, który zakończył się w tę niedzielę. Satyryk podczas swojego wystąpienia postanowił na żywo skrytykować Prawo i Sprawiedliwość. Nie zrobił tego jednak w zwykły i oczywisty sposób, a dość dyskretnie. Dostał za to wielkie pochwały od internautów, w szczególności przeciwników PiS, którzy oczywiście wyłapali, o co mu chodziło.

Podczas SuperHit Festiwalu występowały takie gwiazdy jak Doda, Michał Szpak czy nawet kontrowersyjny raper Popek. Nikt z nich nie wywołał jednak takich kontrowersji jak znany wszystkim satyryk i aktor, Jerzy Kryszak. Jak powszechnie wiadomo ogromne festiwale to doskonałe pole do popisu dla artystów, którzy nierzadko pokazują podczas nich swój stosunek do partii rządzącej, popierając ich lub nie. Nie inaczej było tym razem, gdy Kryszak postanowił we wspaniały sposób wykorzystać swoje 5 minut.

Śpiewając swoją piosenkę, Kryszak zawarł w niej dyskretnie słowa obśmiewające Prawo i Sprawiedliwość. – Nie zaśnij rodaku. Chcą uśpić cię kasą, Nie zaśnij. Choć trwa marsz cwaniaków, ty trzymaj i poziom i fason. – śpiewał. Oczywiste jest więc, że odniósł się do obecnej władzy. Oprócz wielkich pochwał od internautów, jego skecz porównany został również do innych kabareciarzy za czasów PRL, kiedy to “omijali cenzury reżimu”.

Źródło: newsweb.pl
Foto: LVT Plotki YouTube