Kłótnie w PiS. Senator sprzeciwił się Kaczyńskiemu!

Przypomnijmy sytuację z 10 maja, kiedy to Sejm przegłosował ustawę mówiącą o obniżeniu wynagrodzenia posłów oraz senatorów. Był to pomysł oczywiście prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Dziś doszło do czegoś naprawdę niespodziewanego, bowiem jeden z senatorów, a mianowicie Jan Jackowski, sprzeciwił się temu pomysłowi.

Przed zmianą ustawy wynagrodzenie, jakie otrzymywali posłowie i senatorowie to 9892,30 zł. Obecnie wynosi ono 7913,84 zł brutto, co i tak jest potężną sumą. Pomysłowi sprzeciwił się jeden z senatorów. Jackowski stwierdził, że ustawa powinna objąć również ministrów, wiceministrów w rządzie, a także Prezydium Sejmu i Senatu. Powodem jego niezadowolenia jest to, że ustawa sprawia wrażenie równych i równiejszych.

Proszę zauważyć, że ta obniżka nie dotyczy wszystkich parlamentarzystów, bo uposażenia członków prezydiów Sejmu i Senatu nie zostaną uszczuplone. Podobnie w przypadku parlamentarzystów, którzy są ministrami lub sekretarzami stanu. A więc niższych uposażeń – jak na razie – nie będzie miało kilkudziesięciu parlamentarzystów, co sprawia oczywiste wrażenie, że są równi i równiejsi. – powiedział. Dodał, że podczas głosowania będzie głosował zgodnie ze stanowiskiem partii, nie wyrywając się z partyjnej dyscypliny.

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Zdjęcie: wikimedia commons