Kaczyński wróci do szpitala. Czeka go kolejna operacja

Przypomnijmy, że na początku maja do szpitala trafił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Z początku nie było wiadomo co mu dolega, jednak szybko dostaliśmy informację, że chodzi o jego kolano, z którego problemami zmagał się już od dłuższego czasu. Po trzydziestu siedmiu dniach wyszedł do domu.

Przebywał w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów. Podczas pobytu nadarzyła się komplikacja, bowiem w kolanie prezesa pojawiło się zapalenie i infekcja bakteryjna co wyeliminowało go z planowanej operacji. W piątek był już w miarę na siłach i opuścił szpital. Jak donosi, “Super Express” może do niego szybko wrócić. Ma przejść kolejną operację kolana, która jak poinformował bliski Kaczyńskiego polityk, została odwołana właśnie przez niespodziewane utrudnienia.

Operacja ma dotyczyć wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Po takiej operacji prezes Kaczyński będzie do pełnej sprawności dochodził nawet rok, a przynajmniej dwa miesiące będzie chodził o kulach. Operacja taka trwa do dwóch godzin, a polega na otwarciu kolana od przedniej strony, usunięciu wszystkich zniszczonych części. Po wstawieniu protezy wstawia się dreny służące do odprowadzania nadmiaru krwi i zszywa się kolano.


Źródło: se.pl
Foto: LVT Plotki YouTube