PiS poniżony na cały świat. Rolling Stones odpowiedzieli na apel Wałęsy!

W niedzielny wieczór na PGE Narodowym w Warszawie odbył się koncert legendarnego zespołu The Rolling Stones. Lider zespołu Mick Jagger w jego trakcie postanowił odnieść się do zmian w polskim sądownictwie. Co ciekawe brytyjski wokalista zrobił to w języku polskim. Wiele osób jest zdania, że słowa te są odpowiedzią na zaskakujący apel Lecha Wałęsy, o którym w ostatnim czasie było bardzo głośno. 

W przeddzień koncertu Lech Wałęsa na swoim facebookowym profilu postanowił poinformować o tym, że napisał list otwarty do legendarnej grupy rockowej. Pisze w nim o trwającym kryzysie wokół Sądu Najwyższego. – czytamy. Wielu ludzi czeka z niecierpliwością na koncert na Stadionie Narodowym. Ale w Polsce dzieją się złe rzeczy. Ludzie poświęcili tu wiele na rzecz wolności słowa. […] Obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądownictwa w Polsce. – dodaje były prezydent Polski.

Słowa legendy “Solidarności” wywołały sporą dyskusję w sieci. Mimo że wiele komentarzy było negatywnych, to Wałęsa nie mógł narzekać na brak wsparcia ze strony swoich sympatyków.

Do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju odniósł się Mick Jagger. Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać. Zdaniem portalu Gazeta.pl wypowiedź wokalisty, o której już teraz w mediach jest bardzo głośno, jest właśnie odpowiedzią na list byłego prezydenta. Wiele osób twierdzi również, że jest to krytyczny komentarz odnoszący się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce i potężne poniżenie PiS na arenie międzynarodowej.

Źródło: Pikio.pl, Gazeta.pl
Foto: YouTube.com Tomek Kaszuba screen