PiS nie chce leczyć emerytów na raka! Odrzucono pomysł badań profilaktycznych dla seniorów

Skandaliczna decyzja Ministerstwa Zdrowia zszokuje niejednego Polaka, a dotknie bezpośrednio każdego seniora. Prawo i Sprawiedliwość zablokowało bowiem pomysł powszechnych badań przesiewowych i powszechnego, wczesnego wykrywania raka u seniorów. Skandaliczne tłumaczenia resortu zdrowia zmusiły do reakcji polityków i dziennikarzy, którzy pokazali swoje niezadowolenie.

Mogą wręcz skutkować nad wykrywalnością poszczególnych jednostek chorobowych, co może przyczyniać się do pogłębienia trudności w dostępie do świadczeń NFZ, czyli zwiększeniem kolejek do specjalistów oraz negatywnie wpływać na pacjenta, powodując niepokój i dyskomfort związany z fałszywie pozytywnym wynikiem badań” – powiedział o tego typu badaniach dr Roman Topór-Mądry, prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która podległa jest pod Ministerstwo Zdrowia.

Skomentować ten ruch postanowił dziennikarz i publicysta Tomasz Lis. “Rząd PiS, jak wynika z dokumentu rządowego, nie chce powszechnych badań przesiewowych i powszechnego, wczesnego wykrywania raka u seniorów. Jest tylko jeden wniosek, PiS-owi nie zależy, by chorzy na raka mogli się leczyć, bo kosztu będą za duże. Horror. Podłość. Degeneracja” – stwierdził. “Wystąpiłem z interwencją do Ministerstwa Zdrowia, domagam się szczegółowych informacji nt. wstrzymania programu badań profilaktycznych dla seniorów”– dodał poseł Krzysztof Brejza.

Foto: flickr/Prawo i Sprawiedliwość
Źródło: polityczek.pl