“Antychryści, ekoterroryści”. Rydzyk ma nowy cel, idzie na wojnę z ekologistami!

Najpopularniejszy polski duchowny, O. Tadeusz Rydzyk obrał sobie nowy cel. Nie jest tajemnicą, że jego rozgłośnia radiowa, Radio Maryja nierzadko służy gościom prawicowym do szerzenia propagandy. Na antenie radia krytykowane były już m.in. środowiska LGBT. Tym razem podczas transmisji oberwało się ekologistom.

Częstym gościem w Radio Maryja był zmarły w zeszłym roku polityk Prawa i Sprawiedliwości, Jan Szyszko. Był on znanym leśnikiem, dlatego też jego wypowiedzi często krążyły wobec tematów ekologii. Na antenie rozgłośni temat ten dalej jest podtrzymywany. Tym razem rozmawiał o nim Szczepan Wójcik. To właśnie on spowodował wstrzymanie prac rządu Mateusza Morawieckiego nad ustawą zakazującą hodowli zwierząt. Jest także właścicielem firm hodujących norki na futra. “Odważył się powiedzieć prawdę, że ekologizm staje się nową religią, że walka z ociepleniem klimatu ma zastąpić Boga, a wartością ekologistów jest między innymi to, że zwierzęta mają być zrównane z ludźmi, wszyscy mamy żyć tak, jak chcą oni” – mówił, chwaląc Rydzyka.

Sam dyrektor “Telewizji Trwam” popiera te ataki i dołączył się do nagonki na nich. “Ekoterroryści niszczyli bezradnych ludzi, leśników. Niszczyli prof. Jana Szyszko, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyspieszyli jego śmierć. On walczył o to niesamowicie, dawał wszystkie siły” – mówił na antenie Rydzyk. Uderzył również w walczącą o klimat Gretę Thunberg. “Zwracam się też do ministra od klimatu, który przyszedł na miejsce ministra Szyszko. Na światowy szczyt klimatyczny zaprosił Gretę Thunberg. To jeszcze dziecko, ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały. Najpierw trzeba nauczyć te dzieci szacunku do przyrody” – powiedział.

Foto: youtube/Radio Maryja
Źródło: torun.wyborcza.pl