Jolanta Kwaśniewska wbiła PiS w ziemię. Zaorała partię rządzącą jak nigdy wcześniej!

Żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz była Pierwsza Dama naszego kraju, Jolanta Kwaśniewska rzadko udziela się obecnie w mediach. Kiedy to jednak robi, potrafi poruszyć całe środowisko polityczne. Nie ukrywa ona swojej dezaprobaty wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. W najnowszym wywiadzie dla “Siły Kobiet” ponownie uderzyła w partię rządzącą.

Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek dojdziemy do tego momentu, w którym jesteśmy w tej chwili. W 2005 r., kiedy kończyła się druga kadencja mojego męża, pamiętam nasze spotkanie 23 grudnia – zaprzysiężenie pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wyjeżdżaliśmy wtedy do Szwajcarii, nie mieliśmy wtedy domu, mieszkania, nie mieliśmy dokąd się przeprowadzić, wtedy powiedzieliśmy sobie z Olkiem, takie bardzo ładne pożegnanie Olek wygłosił w telewizji i wszyscy powiedzieli “czujemy się w miarę bezpieczni”, bo właściwie Polska jest tak zakorzeniona w Europie, zostały te wszystkie podwaliny pod naszą demokrację tak stabilnie podłożone, że byliśmy przekonani, że nic się nie może zdarzyć, a jednak może” – stwierdziła.

Przyszedł PiS i jesteśmy w innej rzeczywistości, my się cofamy do średniowiecza. Panie Godek mają swoje 5 minut i to one starają się dla nas tworzyć nowe prawodawstwo, co jest przerażające, a jak wiemy, że jest jeszcze większość parlamentarna, to wszystko może się zdarzyć. Stąd ten ruch Czarnych Parasolek, stąd zaangażowanie młodych dziewczyn, młodych liderek, o których wcześniej, nie słyszeliśmy, dla mnie jest tak ważny, tak budujący, tak pokrzepiający” – dodała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radio ZET
Źródło: polityczek.pl