Skandaliczne słowa Andrzeja Dudy na konwencji w Krakowie! “Byli gorszym wirusem niż koronawirus”

Kampania Andrzeja Dudy w wyborach na fotel prezydencki trwa w najlepsze. Cisza wyborcza już w najbliższą sobotę, pozostało więc kilka dni walki o głosy Polaków. Dziś ubiegający się o reelekcję prezydent spotkał się z mieszkańcami Krakowa. W trakcie swojego wystąpienia poruszył temat podniesienia wieku emerytalnego podczas rządów PO-PSL. Z jego ust padły mocne słowa, które wywołały niemałe oburzenie. 

Dopadła nas epidemia koronawirusa, gospodarka znalazła się w zagrożeniu. Nie zastanawialiśmy się, wprowadziliśmy programy tarczy antykryzysowej. Miliard złotych dziennie wypłacany jest polskim przedsiębiorcom po to, by ratowali miejsca pracy. Spójrzcie państwo na karty historii. Popatrzcie państwo, że 2015 roku, kiedy przejmowaliśmy władzę od koalicji PO-PSL, bezrobocie wynosiło ponad 9 procent. W najgorszym czasie momencie pandemii koronawirusa bezrobocie wzrosło do 6 procent, czyli było niższe niż wtedy, kiedy oni rządzili. Byli gorszym wirusem niż koronawirus – mówił obecnie urzędujący prezydent.

Ja nie tylko chcę, aby w Polsce były miejsca pracy, ale przede wszystkim chcę, żeby ta praca była godnie płatna, żeby wynagrodzenia w Polsce osiągnęły poziom najbogatszych państwa na zachodzie Europy; aby ludzie nie wyjeżdżali z Polski za pracą, ale by praca była tutaj . Nie mam żadnych wątpliwości, że możemy to zrealizować. Trzeba realizować wielki plan inwestycyjny i będziemy go realizowali – dodał Andrzej Duda. Jego słowa wywołały ogromne oburzenie wśród internautów, którzy wyraz swojego niezadowolenia wyrażają w mediach społecznościowych.

Czytaj dalej

Źródło: rmf24.pl
Foto: YouTube.com PRESS.WARSZAWA screen