Duda ułaskawił pedofila?! Prezydent tłumaczy się po ataku oburzonych Polaków

“Rzeczpospolita” opublikowała artykuł dotyczący ułaskawienia przez obecnego prezydenta Polski, Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na nieletnim. Po oburzeniu internautów i ataku w stronę głowy państwa, ta wraz z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pawłem Muchą odpowiedzieli w komentarzu na Twitterze, dlaczego podjęta została taka decyzja.

“Rzeczpospolita” poinformowała, że Kancelaria Prezydenta ze względu na ochronę prywatności odmawia informacji na temat ułaskawień. Podano jednak 7 aktów łaski z 14 marca. Jednym z nich była osoba skazana za zgwałcenie nieletniego krewnego. Internauci szybko podłapali temat i o sytuacji zrobiło się głośno na Twitterze. “Sprawa ułaskawienia jest dość mgliście przedstawiana i ostatni powieszę psy ale jednocześnie jako pierwszy chciałbym komentarza @AndrzejDuda . I proszę zamknąć oczy i pomyśleć co by było gdyby taki wątek dotyczył @trzaskowski_ . Spokój oraz rozwaga w tej sprawie wskazane” – napisał jeden z nich.

Andrzej Duda rzeczywiście odpowiedział na ten wpis i wyjaśnił całe zajście. “Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG” – napisał. “Akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły same pokrzywdzone – osoby pełnoletnie. Od popełnienia przestępstw minęło wiele lat. Proszę o niepowielania fałszywych newsów” – dopisał Paweł Mucha.

Czytaj dalej

Foto: youtube/KwidzynTV
Źródło: natemat.pl, twitter.com/MuchaPK, twitter.com/AndrzejDuda, Rzeczpospolita