Hołownia jednak wesprze Trzaskowskiego? Jego najnowszy wpis podbija serca Polaków

Do drugiej tury wyborów prezydenckich przeszli Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Wielu Polaków zastanawiało się na kogo zagłosuje więc Szymon Hołownia. Ten dawał bowiem niejasne wypowiedzi na ten temat. Podczas swojego porannego live’a powiedział oficjalnie, że swój głos odda na obecnego prezydenta Warszawy. Nie dlatego, że popiera PO, a dlatego, że chce oddalić od władzy prezydenta obecnie sprawującego ten urząd. Dzisiejszy wpis Hołowni potwierdził jego słowa po raz kolejny. W niecałe 30 minut zebrał on ponad 6 tysięcy reakcji.

Rafała Trzaskowskiego, który w poniedziałek zwrócił się do nas z prośbą o rozmowę postawiliśmy wczoraj przed naszym czteropunktowym minimum bezpartyjnej prezydentury. Jak zapowiadałem na porannym live – dzisiaj o 15.15 na tym profilu posłuchamy jego odpowiedzi na nasze postulaty.
Nie oznacza to oficjalnego poparcia przez nasz powstający ruch ani negocjacji tegoż. Na wczorajszym spotkaniu naszych liderów regionalnych sprawa została przez nich postawiona jasno: różnorodny ruch, zrzeszający ludzi przychodzących z różnych stron, nie daje mi, jego liderowi, mandatu do decydowania o zachowaniach wyborczych jego członków i sympatyków.
Ja powiedziałem jasno i dobitnie, co zrobię. Że – choć nie mam swojego kandydata – zagłosuję, i że zagłosuję przeciwko kontynuacji prezydentury Andrzeja Dudy. A ponieważ kartę wyborczą Polacy zredagowali tak, jak zredagowali – jest jasne, na kogo oddam swój głos
” – czytamy.

Nie będę (teraz) prezydentem RP. Ale widzę sens w tym, żeby ktoś kto nadal ma szansę nim być, zobowiązał się – jeśli zechce – do wprowadzenia do polskiej spartyjniałej do szczętu polityki, czterech dobrych praktyk. Nie wiem, co dziś powie, ale wierzę że może pomoże to komuś w podjęciu decyzji na tak, lub na nie.
Proponuję tak właśnie wykuwać swoje decyzje: przez rozmowę, otwieranie drzwi, analizę i odnoszenie się do merytorycznych postulatów, a nie przez pełną plemiennej nienawiści (obu stron), pogardy, i hejtu. Nie zasłużyliśmy na taką Polskę, która wyziera dziś – również na tym profilu – z komentarzy licznych posiadaczy świętych prawd. Pozabijacie się w imię walki o życie. Walkę o wolność przeprowadzicie przez zniewolenie myślących inaczej. O Polskę szacunku walczycie pogardą i obelgami. Opamiętajcie się.
A tych, którzy chcą rozmawiać, a nie skandować, zapraszam by nadal z nami byli.
Pozdrawiam Was serdecznie
SH
#polska2050
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/trzaskowski2020, facebook.com/szymonholowniaoficjalny
Źródło: facebook.com/szymonholowniaoficjalny