Duda mówi, że chce być patronem polskich spraw. Miażdżąca riposta Tuska podbija internet!

Wielkimi krokami nadchodzi zapowiedziana na niedzielę 12 lipca II tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski, a jak zapowiadają sondaże, różnica głosów może wynosić około 1%. Każdy z kandydatów walczy więc o głosy wyborców. Andrzej Duda poprosił o pomoc Konfederację oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL). Stwierdził, że chce być patronem polskich spraw. Na jego słowa zareagować postanowili m.in. były premier Donald Tusk oraz przewodniczący PSL.

Apeluję do wszystkich polityków, którzy podzielają takie m.in. wartości, jak dobro rodziny i wspólnota kulturowa, do PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, spotkajmy się po wyborach 12 lipca i porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach. […] Chciałbym być patronem wielkiej koalicji polskich spraw. […] Proszę o to, byśmy postarali się znaleźć wspólne miejsce, w którym razem będziemy mogli się spotykać i prowadzić polskie sprawy, te najważniejsze, chroniąc wartości, które mają dla nas znaczenie fundamentalne. Jestem przekonany, że jest to możliwe, dla dobra Polski, tej po 12 lipca tego roku, dla dobra Polski na następne lata” – stwierdził Duda.

Pod koniec kadencji Andrzej Duda chce zostać “patronem polskich spraw”. Strach pomyśleć patronem czyich spraw był przez pięć ostatnich lat” – napisał na Twitterze Donald Tusk. Sądząc po reakcjach internautów, można śmiało stwierdzić, że swoją błyskotliwą ripostą podbił serca zwolenników opozycji. “Nie dam wciągnąć PSL w kampanię Andrzeja Dudy. Zamiast strzelać politycznymi ślepakami, radzę zająć się na serio polskimi sprawami: upadającą służbą zdrowia, rosnącym bezrobociem, bankrutującymi firmami. To jest odpowiedzialność prezydenta, a nie wyimaginowane koalicje” – stwierdził dodatkowo Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, youtube/BIA24.PL
Źródło: polityczek.pl