Ziobro domaga się przeprosin od Trzaskowskiego. “Proszę zachować się przyzwoicie i przeprosić”

Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro domaga się przeprosin od kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o niedawny wypadek autobusu w Warszawie. Jeden z członków sztabu Trzaskowskiego, Cezary Tomczyk zarzucił PiS, że chcą zniszczyć kierowcę wspomnianego autobusu. Podobne oskarżenia wystosowały Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Robert Kropiwnicki. Ziobro chce przeprosin od Trzaskowskiego w ich imieniu.

Wczoraj Wiadomości i państwo PiS chciało zniszczyć młodego człowieka. 25 letniego Huberta! Tak. Chodzi o kierowcę warszawskiego autobusu. Według moich informacji prokuratura ukrywa wynik badań na obecność narkotyków. Testy z krwi nie wykazały obecności narkotyków. Kłamaliście!!!” – napisał na Twitterze Cezary Tomczyk. “Słowo “przepraszam” należy się dzisiaj prokuratorom. Wczoraj zostali fałszywie oskarżeni przez sztabowców i najbliższych współpracowników Rafała Trzaskowskiego o rzekome zatajenie wyników badań krwi kierowcy, który spowodował kolejny wypadek w Warszawie. Rzekomo te badania miały nie wykazać obecności substancji narkotycznych. Fakty są zupełnie inne” – powiedział Ziobro.

Kierowca prowadził wielotonowy autobus, który mógł zabić wiele osób, w tym dzieci. To mieszkańcy Warszawy, za których odpowiedzialny powinien być Trzaskowski” – stwierdził. Przypomniał, że kierowca sam przyznał, iż zażywał narkotyki. “Wyrok ten przeczy narracji medialnej, którą przed długi czas słyszeliśmy z różnych miejsc i mediów. Nie można sądu podejrzewać o życzliwość wobec prokuratury czy generalnie wobec środowiska, które te sądy bardzo zmieniają. A jednak sąd stoi na stanowisku, że kierowca popełnił błędy i w ten sposób spowodował wypadek drogowy, a jednocześnie uznał, że okoliczności sprawy przemawiają za warunkowym umorzeniem postępowania” – dodał. Internauci jednogłośnie oburzyli się słowami ministra sprawiedliwości, bowiem nie powinien on odpowiadać za czyny innej osoby. Stwierdzili, że jest to kolejny atak w jego osobę przed zbliżającymi się wyborami.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, facebook.com/rafal.trzaskowski
Źródło: onet.pl