Duda zaprosił Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego! Jest odpowiedź prezydenta Warszawy

Wyścig o fotel prezydencki dobiegł końca! Ogromna frekwencja, zbliżone wyniki obydwóch kandydatów, te wybory z pewnością na długo pozostaną w pamięci Polaków. Według wstępnego sondażu exit poll od IPSOS przez kolejne 5-lat urząd prezydenta naszego kraju będzie sprawował Andrzej Duda. Wynika z niego, że uzyskał on 50.4 % głosów poparcia, zaś kandydat KO Rafał Trzaskowski 49.6 %. Na oficjalne dane trzeba jeszcze jednak poczekać, tym samym wiele może się zmienić. 

W Pułtusku odbył się wieczór wyborczy Andrzeja Dudy. Głowa państwa postanowiła podziękować wszystkim Polakom za wysoką frekwencję. Prawie 70 proc. frekwencja. Dziękuję za to z całego serca. Wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość. Jestem ogromnie wzruszony. Dziękuję z całego serca wszystkim moim rodakom – mówił. Odwiedziłem wszystkie powiaty i widziałem się z moimi rodakami we wszystkich zakątkach Polski. Dziękuję wam za wszystkie głosy i te, które oceniały prowadzoną przeze mnie politykę pozytywnie i te krytyczne. One również były dla mnie bardzo ważne. Wskazaliście mi te obszary, którymi należy się zająć – dodał.

Najgłośniej zrobiło się jednak o jego propozycji dla Rafała Trzaskowskiego. Zapraszam Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką do Pałacu Prezydenckiego na godz. 23. Chcę, żebyśmy podali sobie ręce i żeby ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię – powiedział. Na odpowiedź prezydenta Warszawy nie musieliśmy długo czekać. Nasze wspólne spotkanie to dobry pomysł, Panie prezydencie @AndrzejDuda. Dziękuję. Najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW – napisał na swoim twitterowym koncie. Jego wpis w krótkim czasie polubiło ponad 10 tysięcy internautów. 

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.onet.pl, epoznan.pl, Twitter.com Rafał Trzaskowski, rmf24.pl
Foto: commons.wikimedia.org/wiki/File:Rafal_Trzaskowski_2020_Bytom.jpg (Adrian Tync) screen