Trzaskowski ma coraz większe szanse?! “To może przesunąć arytmetykę wyborczą na jego korzyść”

Wyścig o fotel prezydencki dobiegł końca! Ogromna frekwencja, zbliżone wyniki obydwóch kandydatów, te wybory z pewnością na długo pozostaną w pamięci Polaków. Według wstępnego sondażu exit poll od IPSOS przez kolejne 5-lat urząd prezydenta naszego kraju będzie sprawował Andrzej Duda. Wynika z niego, że uzyskał on 50.4 % głosów poparcia, zaś kandydat KO Rafał Trzaskowski 49.6 %. Na oficjalne dane trzeba jeszcze jednak poczekać, tym samym wiele może się zmienić.

Podobnego zdania wydaje się być dziennikarz Bogusław Chrabota. Zauważył on, że wynik badania exit poll od IPSOS pokazuje, jak wygląda sytuacja na godzinę 19:30. Jego zdaniem w pozostałe 1,5 godziny wiele mogło się zmienić. Ten exit poll pokazuje stan rzeczy mniej więcej z godziny 19.30. To, co się działo później, będzie pewnie ujęte w kolejnym sondażu late poll, który poznamy w nocy. 0,8 punktu procentowego to jest lekko powyżej 100 tys. osób. W sytuacji, kiedy znaczna część Polski jeszcze głosuje, do tego nie znamy rozkładu poparcia z zagranicy, to jeszcze wiele może się wydarzyć – powiedział w rozmowie z TOK FM.

Może się okazać, że te kluczowe 1,5 godziny wieczorem może przesunąć arytmetykę na rzecz Rafała Trzaskowskiego. Kandydat KO na to liczy. W napięciu będziemy czekali na późniejsze informacje. Aczkolwiek, prawdę o tym, czy wygrała Polska Dudy, czy Trzaskowskiego, poznamy przy oficjalnych wynikach ze wszystkich lokali wyborczych, którą poda nam Państwowa Komisja Wyborcza – dodał Chrabota. Jego słowa, co nikogo nie powinno dziwić, entuzjastycznie przyjęli wyborcy Rafała Trzaskowskiego. Kiedy poznamy oficjalne wyniki wyborów? Najbardziej prawdopodobnym terminem jest najbliższy wtorek.

Czytaj dalej

Źródło: tokfm.pl, tvn24.pl
Foto: commons.wikimedia.org/wiki/File:Rafał_Trzaskowski_23_May_2020.jpg (Author: Platforma Obywatelska)