Donald Tusk odpowiada Andrzejowi Dudzie! Prezydent stwierdził, że szef EPL go nie lubi

Wśród młodzieży popularne jest pojęcie prank. Oznacza ono nabranie kogoś, a filmiki różnego rodzaju tego typu żartów cieszą się dużą popularnością w internecie. Rosyjscy pranksterzy udostępnili w serwisie YouTube nagranie z momentu, kiedy zadzwonili do samego prezydenta naszego kraju, Andrzeja Dudy. Podając się za sekretarza ONZ, rozmawiali na wiele tematów m.in. LGBT, pytali się o Donalda Tuska czy też o relacje z Ukrainą. Sprawę badają obecnie służby.

Jeden z pranksterów dzwoniąc do Kancelarii Prezydenta, podał się za sekretarza ONZ, António Guterresa. Rozmawiali o różnych sprawach. Prankster poruszył najpierw temat koronawirusa. Duda zapewnił, że sytuacja jest w Polsce pod kontrolą. Poruszyli również temat LGBT. Głowa naszego państwa stwierdziła, że szanuje każdego człowieka i nie będzie w Polsce prześladowania osób homoseksualnych. Podszywający się pod Guterresa Rosjanin wszedł następnie w temat byłego premiera naszego kraju, Donalda Tuska. Po krótkiej rozmowie Duda stwierdził, że szef EPL go nie lubi. Tusk za pomocą swojego Twittera krótko odpowiedział i jednocześnie zareagował prześmiewczo na wspomniane nagranie.

Lubię Cię Panie Prezydencie. Szczególnie za Pana otwartość” – napisał. Jego wpis zyskał już niecałe 6 tysięcy polubień, a pod postem znajduje się cała masa komentarzy zamieszczanych przez internautów wyśmiewających zaistniałą sytuację. Wideo, niestety w języku angielskim, znajduje się poniżej. Kancelaria Prezydenta potwierdziła, że taki telefon rzeczywiście miał miejsce, a sprawę badają służby. Padło podejrzenie, że może to być sprawka rosyjskiego rządu, bowiem numer, z którego dzwonił Rosjanin, został pozytywnie zweryfikowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Piotr Drabik, youtube/BIA24.PL
Źródło: twitter.com/donaldtusk, onet.pl