Michał Piróg ostro uderza w Kingę Dudę! “Gdyby mój ojciec gardził częścią społeczeństwa, to…”

Andrzej Duda pomimo małej różnicy, większością głosów wygrał II turę wyborów i spędzi kolejne 5 lat na fotelu prezydenta naszego kraju. Podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku głos zabrała jego córka, Kinga. Ta wypowiedziała się obszernie, dlaczego to właśnie jej ojciec jest idealną osobą na tym stanowisku. Skomentować jej wypowiedź postanowił znany prezenter telewizyjny, Michał Piróg. Nie przebierał w słowach i uderzył w samą głowę państwa.

Wiem, że jeżeli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to wiem, że będzie dobrze wykonywał swoje zadanie. Bo jest dobrym człowiekiem, który kocha ludzi i kocha ten kraj. Zrobi wszystko, żeby było dla Polski jak najlepiej. Niezależnie od tego, kto wygra te wybory, chciałabym zaapelować do państwa o to, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Ponieważ niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługują na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, aby być obiektem nienawiści. Absolutnie nikt. Szanujmy się” – mówiła Kinga Duda w Pułtusku.

Ciężką sytuacją jest mieć poglądy, takie, jakie ma córka prezydenta i być nią. Ona ma dwa wyjścia, albo oficjalnie powiedzieć, że się nie zgadza z tym, co robi jej ojciec, albo powinna nic nie mówić. […] Nie. Ja mogę powiedzieć, że jestem osobą, która wierzy w wolność i równość ludzi. Gdyby mój rodzony ojciec gardził częścią społeczeństwa, to ja bym się wyparł ojca. Nie wierzę. Rozumiem miłość do rodziców, ale nie można usprawiedliwiać tą miłością postaw, które są haniebne. […] Przecież ojciec musiałby mieć swoje zdanie. Bardzo możliwe, że ona mówi o czymś, o czym wie tylko najbliższa rodzina prezydenta. Natomiast nikt w tym kraju nie wie, jakie on ma zdanie. Przecież to jest czytanie z kartki, z promptera” – stwierdził Piróg na łamach serwisu Plejada.

Czytaj dalej

Źródło: plotek.pl, Plejada
Foto: youtube/Onet News, youtube/Onet Rano