Prof. Środa ostro skomentowała ślub Kurskiego. Te słowa nie spodobają się parze młodej!

W sobotę w krakowskich Łagiewnikach Jacek Kurski poślubił swoją partnerkę Joannę. Na uroczystości pojawili się m.in. czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Komentarz, ku uciesze swoich zwolenników, za pomocą profilu na Facebook’u wystosowała profesor Magdalena Środa, która wyśmiała całą sytuację oraz ideał rodziny według PiS. “Bardzo mi się podoba “święta rodzina” według PiSu” – rozpoczęła swój wpis.

Przypomina to coraz bardziej rodzinę patriarchalno-poligamiczną czasów Starego Testamentu tyle że unowocześnioną o pogański promiskuityzm. Mężczyzna może wszystko: zdradzać, współżyć na prawo i lewo (Kurski to chyba jednak tylko na prawo), posiadać kolejne żony, nie płacić alimentów na poprzednie, a i tak dostanie błogosławieństwo Najważniejszego Kapłana, o ile jest posłusznym aktywistą rządzącej partii. Polski katolicyzm staje się autonomiczną religią niezależną od chrześcijaństwa i w pełni podporządkowaną Partii. Ciekawe kto opracowuje dogmaty? Acha! No i przemoc w rodzinie w pełni dozwolona. Święta rodzina” to ta, w której niepodzielnie rządzi mężczyzna; prawa do bezpieczeństwa dla kobiet i dzieci właśnie są anulowane. Polska wypowiada Konwencję Rady Europy ds. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dzieci w rodzinie. Nasza święta rodzina pod patronatem Ordo Iuris wraca do łona barbarzyńskiego patriarchatu” – zakończyła.

Wpis ten spodobał się komentującym jej profil, bowiem większość komentarzy ma pozytywny odbiór. “Uwielbiam pani posty pani Magdo , niestety opisują tak realną sytuację, szkoda tylko że tak wiele osób jest tak zaślepiona („zamamoniona” ), że tego nie widzi – wystarczy tylko poszeleścić obietnicami i wszystko się zgadza 😔“, “To jest tak nieprawdopodobne, że aż trudno uwierzyć, że dzieje się w Polsce, w środku Europy w XXI wieku 🤦‍♀️” czy “Hipokryzja najwyższych lotów..przy czym nie żałuję im szczescia i miłości.. pytanie, po co to ten cyrk?!” – to tylko kilka z nich.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/Magdalena.Sroda
Foto: facebook.com/profile.php?id=100001472662628, youtube/Onet Rano