Duda wypowiedział się o wygranej w wyborach. “Obaj prowadziliśmy kampanię w sposób godny”

Wybrany przez większość Polaków na kolejne 5 lat prezydent Andrzej Duda, był gościem na antenie Polsat News w programie “Gość wydarzeń”. Prezydent wypowiedział się szerzej na temat swojej reelekcji, prowadzenia kampanii wyborczych, roli mediów w okresie wyborczym czy też wyników negocjacji na ostatnim szczycie Unii Europejskiej. “To zawsze jest wzruszający moment, odebrać zaświadczenie o wyborze na drugą kadencję” – powiedziała głowa państwa.

To też jest ocena moich pięciu lat służby prezydenckiej. Tego wszystkie, co w tym czasie się działo. Jak widać większość z tych, którzy biorą polskie sprawy w swoje ręce, uznała, że jednak to była dobra polityka. Jakby się niektórym nie wydawało, to zwycięstwo jest o ponad 420 tys. głosów. To zwycięstwo jest wyraźne. W takich wyborach, w których startuje dwóch kandydatów, to wystarczy mieć o jeden głos więcej i się wygrywa. […] Jak ktoś obiektywnie patrzył na rynek medialny w Polsce, to przewaga tych, którzy popierali Rafała Trzaskowskiego, była miażdżąca, więc myślę, że to nie jest uczciwa i sprawiedliwa ocena” – kontynuował Andrzej Duda.

Myślę, że obaj prowadziliśmy kampanię w sposób godny. To był poważny pojedynek wyborczy i bardzo cieszę się, że wyborcy zaufali właśnie mnie. W tym roku media nie obchodziły się ze mną łagodnie. To była kampania, w którą kandydaci prowadzili w sposób uczciwy. Były ostre słowa, jak to w kampanii, ale myślę, że mieściła się ona w ramach takich, w jakich powinna ona” – stwierdził na temat prowadzonej kampanii wyborczej, zarówno jego, jak i Rafała Trzaskowskiego. “Proszę zwrócić uwagę, jak długa była to walka polityczna i wytrwałości w tym zakresie trzeba panu premierowi pogratulować, bo rozmawiałem z nim telefonicznie i wiem, że to było naprawdę bardzo poważne starcie i sam zagrzewałem go, aby trzymał twardą, ale konstruktywną postawę. Wydaje mi się, że taką postawę utrzymał. W grę wchodziły ogromne pieniądze, które są potrzebne na działania inwestycyjne w ciągu najbliższych lat” – dodał o wynikach negocjacji na ostatnim szczycie Unii Europejskiej, gratulując przy tym premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Prezydent.pl
Źródło: wiadomosci.onet.pl