Agata Duda wbita w ziemię przez posłankę KO! Chce, aby zabrała głos ws. konwencji antyprzemocowej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości od jakiegoś czasu mówili o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej mającej na celu pomoc i ochronę kobiet przed różnego rodzaju atakami przemocy czy dyskryminacji. Jak potwierdził Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wniosek o jej wypowiedzenie rzeczywiście zostanie złożony. Na ten temat nie wypowiedziała się wciąż pierwsza dama, Agata Duda. Internauci na czele z politykami opozycji są zażenowani tym faktem, czemu upust dali w sieci.

Gdzie jest Pierwsza Dama, kiedy rząd chce wypowiadać konwencję antyprzemocową?! Gdzie jest córka Andrzeja Dudy, która tak dziarsko przemawiała na jego politycznym wiecu?” – napisała posłanka Koalicji Obywatelskiej, Aleksandra Gajewska. “Pierwsza dama milczała podczas Strajku Kobiet, choć jest jedną z nich. Milczała, gdy o swe prawa walczyli nauczyciele, choć jest jedną z nich. Milczała, gdy prawica atakowała Żydów, choć ma korzenie. Milczy też teraz, gdy kobiety chcą być chronione przed przemocą domową. Smutne” – stwierdził aktywista opozycyjny, Szymon Komorowski.

Przyznam, że jest to dla mnie nie do przyjęcia. My, Polki mamy prawo godnie żyć. To oczywiste, że jestem przeciwna próbie wypowiedzenia konwencji, dzięki której każda kobieta traktowana jest jak pełnoprawna obywatelka i musi być chroniona przez prawo. Konwencja zabrania przemocy psychicznej, fizycznej, seksualnej, gwałtów, nękania, okaleczania żeńskich organów płciowych, zmuszania do małżeństwa, zmuszania do aborcji i sterylizacji. Konwencja gwarantuje, że takie czyny są uznawane za przestępstwo i muszą być karane: policja musi interweniować i usunąć sprawcę, rząd musi zapewnić schronienie ofiarom i prowadzić całodobowe bezpłatne infolinie pomocowe. Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek rząd nie uznawał praw kobiet i nie zapewniał im bezpieczeństwa” – powiedziała o pomyśle PiS żona prezydenta Warszawy, Małgorzata Trzaskowska.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: polityczek.pl