Bortniczuk: “Andrzej Duda był od zawsze prezydentem niezależnym”. Riposta Czarzastego zwali go z nóg!

W programie na antenie Polsat News doszło do ostrej sprzeczki między reprezentantem Lewicy i marszałkiem Sejmu, Włodzimierzem Czarzastym, a politykiem prawicowego Porozumienia, Kamilem Bortniczukiem. Ten drugi miał stwierdzić, że świeżo wybrany na drugą kadencję prezydent Andrzej Duda był od zawsze prezydentem niezależnym. Czarzasty wybuchł po słowach Bortniczuka i w kilku zdaniach ostro powiedział, dlaczego nie zgadza się z postawioną tezą.

Prezydent w drugiej kadencji odpowiada przed Bogiem i historią i kieruje się własnymi poglądami. Jako środowisko Zjednoczonej Prawicy jesteśmy spokojni, bo wiemy, że prezydent podziela nasze wartości i jeśli będzie miał zarzuty do prawa, które tworzymy, to będziemy się spotykać merytorycznie. […] Jako jedyny Andrzej Duda nie będzie kandydował za pięć lat i nie będzie potrzebował sztywnego poparcia partii. Prezydent był najbardziej niezależnym kandydatem. Niektórzy z tego szydzili, ale to jest absolutna prawda i myślę, że wielu z państwa się na dystansie tej kadencji o tym przekona” – mówił Bortniczuk.

Szanuję pana, bo jest pan świetnym polemistą. Niech pan nie opowiada bzdur. Andrzej Duda był zależny w stu procentach od Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u. W ostatnich wyborach był zależny od kasy PiS-u, wykonuje wszystkie polecenia PiS-u, a za Boga uważa Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli jest odpowiedzialny przed Bogiem, to czuje w swoim serduchu, że tym jego Bogiem jest Kaczyński. Nie dał przez ostatnie pięć lat ani centymetra, że jest inaczej i teraz też tak będzie. Niezależność trzeba mieć w sercu i rozumie, a nie w słowach, które się wypowiada i to jest problem pana Dudy” – stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet Rano
Źródło: wiadomosci.dziennik.pl