Giertych z ostrą wiadomością do opozycji! Chodzi o udział polityków na zaprzysiężeniu Dudy

Już w czwartek 6 sierpnia odbyć ma się zaprzysiężenie świeżo wybranego na II kadencję prezydenta Andrzeja Dudy. Wielu obecnych i byłych polityków opozycji m.in. Leszek Miller, Bronisław Komorowski, czy prezydent Warszawy i drugi kandydat na fotel prezydenta w ostatnich wyborach, Rafał Trzaskowski, odmówiło udziału w wydarzeniu. Roman Giertych napisał list skierowany do tych, którzy swój udział potwierdzili. “Opozycja czy statyści?” – rozpoczął.

Każdy kto będzie uczestniczył w ZN, gdzie zaprzysięgnie się PAD tym samym uzna, że:
– można poważnie traktować przysięgę na Konstytucję człowieka, który ją wielokrotnie łamał.
– nie ma znaczenie fakt, że o ważności wyborów, wbrew Konstytucji RP, orzekła grupa osób, która nie stanowi Sądu Najwyższego.
– w kampanii PiS użyło środków publicznych ( przede wszystkim przekazanych na TVP 2 miliardów złotych) do uzyskania wielokrotnej przewagi finansowej nad opozycją, czym złamało podstawową zasadę równości.
– PiS prawidłowo nie ogłosiło stanu nadzwyczajnego, co przesunęłoby wybory na jesień lub wiosnę
” – czytamy.

Mam świadomość, że R. Trzaskowski otrzymał matematycznie mniej głosów niż PAD i że świat oraz instytucje naszego Państwa uznają A. Dudę za Prezydenta RP. Lecz czym innym jest uznanie faktów dokonanych, a czym innym jest tworzenie tych faktów. Mam również świadomość, że PiS dysponuje quorum na ZN potrzebnym w świetle par. 9 Regulaminu ZN i w zw. z art. 190 Regulaminu Sejmu do zatwierdzenie protokołu ZN z zaprzysiężenia, nie zmienia to jednak tego, że mamy prawo oczekiwać świadectwa realnej opozycyjności, a nie postawy ocierającej się o koncesyjność. Nie idźcie tam! Roman Giertych” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Tomasz Lis.
Źródło: facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473