Janusz Gajos podbił sieć ostrym atakiem na PiS! Gwiazdy dołączają do nagonki na partię rządzącą

Wczoraj odbyło się spotkanie w ramach ASP na Pol’and’Rock Festival 2020. Jedną z atrakcji było spotkanie z legendarnym polskim aktorem Januszem Gajosem. Ten podczas swojego występu postanowił wypowiedzieć się o ostatnich ruchach partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości. Nie były to słowa przychylne wspomnianemu ugrupowaniu. Zareagować na wypowiedź Gajosa postanowiło mnóstwo gwiazd, m.in. Agnieszka Holland, Krystyna Janda czy Wojciech Mann. Wszystkie z nich podzielają opinię aktora.

Myślę, że wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo. Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły.[…] Coś takiego, co wykonał… przepraszam za wyrażenie… mały człowiek — jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii, w ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co się później nazwało hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo on cię okrada! To coś strasznego, ale to działa” – mówił Gajos.

Zgadzam się ze słowami Janusza Gajosa, że PiS okrada Polaków. Korupcyjno-nepotyckie praktyki narastają z dnia na dzień, mieliśmy przykład przy okazji pandemii czy wyborów prezydenckich. Przekroczyło to wszystkie możliwe normy” – stwierdziła Agnieszka Holland. “Śledzę zdumiewające obraźliwe, pogardliwe wypowiedzi władzy na temat „ nieposłusznych” aktorów, ostatnio zaatakowany Janusz Gajos jako prostak, ja tydzień temu jako głupek i marna artystka. Nie ma co reagować, to poniżej godności. 🌿Mam nadzieję że 6tego na zaprzysiężeniu” prezydenta” nie będzie nikogo dla mnie ważnego i przeze mnie szanowanego” – dodała od siebie Krystyna Janda.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News
Źródło: kultura.onet.pl