Uznany profesor zaatakował Dudę, padły naprawdę ostre słowa! Nie wytrzymał po zaprzysiężeniu prezydenta

Ostatnie wybory prezydenckie były jednymi z najbardziej burzliwych w historii. Ciężko było je przeprowadzić w okresie pandemii spowodowanej koronawirusem, przez co zostały przesunięte na późniejszy termin. Odbyły się one ostatecznie 12 lipca, a wybrany na II kadencję został prezydent Andrzej Duda. Zwolennicy opozycji, zarówno Polacy, jak i politycy, wspólnie twierdzą, że wybory te nie były przeprowadzone uczciwie, przez co nie do końca akceptują wygraną Dudy.

Kolejną taka osobą jest uznany polski filozof i profesor Tadeusz Gadacz. Ten wypowiedział się ostatnio na kilka ważnych tematów dotyczących naszego kraju, a we wpisie na swoim Facebooku odniósł się do samego zaprzysiężenia głowy państwa. Nie były to słowa miłe. Stwierdził on bowiem, że Andrzej Duda to “wyrób prezydentopodobny”. “Czy czeka nas powtórka z PRLu, kiedy to prof. Roman Ingarden został na kilka lat odsunięty od wykładów, a prof. Leszek Kołakowski i Bronisław Baczko usunięci z uniwersytetu? Minister Gliński ma już wprawę w wymianie “elit” w teatrach, muzeach, czy fundacjach. Rację ma pani prof. Elżbieta Korolczuk, że rekonstrukcja rządu nie ma służyć sprawniejszemu zarządzaniu państwem, lecz sprawniejszemu usuwaniu elit” – mówił o możliwej rekonstrukcji rządu.

Zgadzam się z Romanem Giertychem, że udział w zaprzysiężeniu prezydenta Dudy jest de facto akceptacją Izby Sądu Najwyższego, którą prezydent powołał w poprzedniej kadencji niezgodnie z prawem, by zaakceptowała legalność jego wyboru. Rozumiem tych, którzy chcą oddać szacunek urzędowi państwa, oraz tych, którzy chcą oddać szacunek jego wyborcom. I byłbym gotów przychylić się do tych racji, gdyby nie wspomniany fakt. W imię wyższych racji nie można legalizować bezprawia. Zbyt łatwo przyzwyczajamy się do bezprawia i zbył łatwo o nim zapominamy” – mówił o zaprzysiężeniu. “Andrzej Duda: “Konsekwentnie będę trwał przy moich ideałach”. Jakich: homofobii, bezprawia, kłamstwa” – dodał w pierwszym wpisie na Facebooku. “Czy pamiętacie wyroby “czekoladopodobne”? Dzisiaj złożył przyrzeczenie wyrób “prezydentopodobny”” – stwierdził w kolejnym.

Czytaj dalej

Foto: youtube/naTemat.pl
Źródło: polityczek.pl, facebook.com/profile.php?id=100018349577504