Wpis Marka Belki to prawdziwy hit Twittera! Zmiażdżył ministra Ziobro jednym zdaniem

Wciąż nie milknie echo po piątkowym proteście, który miał miejsce w stolicy naszego kraju. Wybuchł on po tym, jak aktywistka LGBT, Margot została skazana na 2 miesiące aresztu. Sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli w momencie, gdy policja chciała zabrać ją sprzed siedziby Kampanii Przeciw Homofobii. Margot uzyskała wówczas wsparcie innych aktywistów LGBT i swoich zwolenników.

Do wydarzeń, które miały miejsce w Warszawie odniósł się na sobotniej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Organy ścigania zrobiły to, co do nich należy, to, co polskie prawo w takim wypadku nakazuje. Podjęły postępowanie, ustaliły sprawców i doprowadziły do zatrzymań, zostały skierowane wnioski o tymczasowe aresztowanie i niezawisły sąd tymczasowe aresztowanie zastosował – mówił. Polityk nie omieszkał się zaatakować przy tym polityków opozycji. Stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa i domagają się tolerancji, zrozumienia, akceptacji i pewnie w finale uniewinnienia jednego ze sprawców tego kryminalnego czynu – stwierdził.

Nie sądziłem, że dojdzie do takich czasów w Polsce, żeby politycy opozycji nie wstydzili się mówić takich słów, jakie mówią, kierować zarzutów pod adresem nie tylko policji, nie tylko prokuratury, ale nawet tych sądów, które całkiem niedawno wychwalali pod niebiosa, mówiąc o niezawisłych sądach – dodał Ziobro. Jego słowa nie spodobały się wielu osobom. Na Twitterze konferencję ministra sprawiedliwości jednym zdaniem skwitował polityk Marek Belka. Dzisiejsza konferencja prasowa ministra Ziobry to dowód, że zero razy dowolna funkcja to nadal zero – napisał. Jego wpis polubiło blisko 5 tysięcy internautów.

Czytaj dalej

Źródło: steczyk.info, Twitter.com Marek Belka
Foto: YouTube.com Uniwersytet Warszawski, Tygodnik DoRzeczy screen