Adamowicz bezlitośnie uderza w Kaczyńskiego. “A wystarczyłoby wysłać jednego faceta na emeryturę i…”

Europosłanka i żona tragicznie zamordowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pawła Adamowicza, Magdalena za pomocą swoich mediów społecznościowych postanowiła uderzyć w partię rządzącą. Jej wpis prawdopodobnie skierowany był do samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Odniosła się ona również do ostatnich protestów LGBT w Warszawie. Powiedziała także, co musiałoby się stać, aby zaprzestać konfliktom w Polsce.

A wystarczyłoby wysłać jednego faceta na emeryturę i nagle się okaże, że nie ma żadnych wrogów religii, tradycji, narodu. Że tak naprawdę nikt nikomu nie wadzi. Że całą tę nienawiść wymyśla ten facet, który nic nigdy poza manipulowaniem naszymi emocjami nie robił. Nawet zakupów” – napisała na swoim Twitterze. Internauci zauważyli, że wpis ten jest najpewniej skierowany w stronę Jarosława Kaczyńskiego. “Nie cieszcie się, bo nie znacie dnia ani godziny, gdy to Wy staniecie się wrogiem tej władzy. Dziś LGBT, jutro KTOKOLWIEK. Mówię do wszystkich, którzy mylą demonstrację siły z siłą państwa, dyktat większości z demokracją, PiS z Polską, a wolę Jarosława Kaczyńskiego z wolą narodu” – mówiła o nagonce rządu na społeczność LGBT.

Wolność to przyrodzone prawo każdego człowieka. Wolna Białoruś to polska racja stanu. Trzymam kciuki za Swiatłanę Cichanouską! Jak widać, PiS nie po drodze z Białorusinami walczącymi z wybieralną autokracją Łukaszenki. Nic dziwnego, skoro sami szybko do takiego systemu prą. Bardzo dziękuję rządowi PiS i PAD za to, że wzywa Łukaszenkę, aby przestrzegał rządów prawa, nie używał policji przeciw społeczeństwu i nie fałszował wyborów. I za to, że prosi UE o solidarne działanie, w tym wprowadzenie sankcji wobec reżimu. To postawa godna szacunku” – powiedziała dodatkowo o sytuacji na Białorusi.

Czytaj dalej

Foto: youtube/OKO.press, youtube/tvnpl
Źródło: polityczek.pl, twitter.com/Adamowicz_Magda