Ogromne podwyżki dla posłów?! Szokująca kwota zwala z nóg, zwykły Polak może tylko pomarzyć

Posłowie naszego kraju mogą wkrótce liczyć na wielkie podwyżki. “Podczas nocnego posiedzenia w Sejmie Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych przyjęła projekt ustawy dotyczącej zmiany wynagrodzenia osób sprawujących funkcje publiczne, który zakłada podniesienie wynagrodzenia m.in. dla prezydenta RP, premiera i wojewodów” – czytamy na portalu “naTemat”. To jednak nie wszystko. Projekt ustawy przewiduje również wypłatę dla… Pierwszej Damy.

Jak powszechnie wiadomo, małżonka prezydenta dotychczas pieniędzy za pełnienie swojej funkcji nie dostawała. Teraz ma się to zmienić. Według informacji kwota ta nie będzie byle jaka. Ma to być około 18 tysięcy złotych brutto. Warto dodać, że tyle samo zarabiają obecnie wicemarszałkowie Sejmu. “Przypomnijmy, że do tej pory szeregowy poseł, który nie jest szefem żadnej komisji, może liczyć na zarobki poniżej 6 tys. zł. Do tego dochodzi też 2,5 tys. diety parlamentarnej na pokrycie wydatków związanych z pracą poselską i 14,2 tys. na prowadzenie biura poselskiego” – przekazał jeden z posłów dla “naTemat”.

Prezydent: 25 981 zł, premier: 21 984 zł, marszałkowie Sejmu i Senatu: 21 984 zł, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: 17 987 zł, wojewodowie: 14 989 zł wicewojewodowie: 12 990 zł ministrowie: 17 987 zł, a wiceministrowie: 16 988 zł. Tak będą wyglądały miesięczne zarobki rządzących naszym krajem. Internauci nie są za poparciem tych zmian, a w sekcji komentarzy oberwało się zarówno opozycji, jak i prawicy. “To jest straszne świństwo że opozycja popiera podwyżki /dla siebie też/,takie ciężkie czasy a ci ciągle mało,po prostu wstyd .byłam przekonana że jednak opozycja będzie przeciw. zawiodłam się !!!!” – napisła jedna z nich. “Im się po prostu należy :)” – dodał kolejny.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Sejm RP
Źródło: natemat.pl