Hitowy list Budki Suflera do TVP obiega internet. Muzycy nie kryją swojego oburzenia wobec decyzji stacji

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu rozpocznie się już w najbliższy piątek. Jak co roku emitowany będzie on na antenie Telewizji Polskiej. Podczas całego wydarzenia upamiętniony zostanie polski kompozytor Romuald Lipko, który zmarł w tym roku. Przez lata był on związany z Budką Suflera, niestety polski zespół rockowy nie znalazł się na liście artystów, którzy zostali zaproszeni na to wydarzenie. 

Muzycy legendarnego zespołu nie kryją swojego oburzenia. Napisali oni list otwarty do Telewizji Polskiej, który umieścili na swoim facebookowym profilu. LIST OTWARTY. W związku z zaplanowanym w ramach Festiwalu Opolskiego koncertem „Cisza jak ta”, poświęconym pamięci Romualda Lipko, jako muzycy Budki Suflera, z którą śp. Romuald Lipko przeszedł całą swą drogę artystyczną, z którą odnosił swe największe sukcesy jako kompozytor, aranżer i artysta wykonawca, z którą odbył swą ostatnią trasę koncertową w 2019 r. oraz dokonał ostatnich w życiu nagrań swych kompozycji, oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie – czytamy.

Trudno zrozumieć, dlaczego wśród licznych wykonawców koncertu ma zabraknąć Budki Suflera. Dlaczego Budka Suflera ma zostać pozbawiona możliwości złożenia hołdu swemu liderowi i kompozytorowi, skoro właśnie z tym Zespołem śp. Romuald Lipko identyfikował się przez całe swe życie i w ostatnim roku swego życia reaktywował jego działalność.

Niniejszym wyrażamy głębokie zdziwienie, zaskoczenie i rozgoryczenie faktem, że Budka Suflera nie została uwzględniona wśród występujących w tym koncercie wykonawców.

Smuci to, że Telewizja Polska, jako organizator koncertu „Cisza jak ta”, uniemożliwiła wypełnienie nam – najbliższym współpracownikom i przyjaciołom – moralnych zobowiązań wobec śp. Romualda Lipko i należyte Jego uczczenie – dodano.

Czytaj dalej


Źródło: Facebook.com Budka Suflera, onet.pl
Foto: YouTube.com FAKT24.PL screen, Facebook.com Budka Suflera screen