O słowach Wałęsy do Dudy znów mówi cały internet: Zabraniam Panu kategorycznie, nie ma Pan prawa…

W poniedziałek obchodzono 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Kwiaty przed legendarną bramą nr. 2 Stoczni Gdańskiej złożył m.in. były prezydent oraz pierwszy przewodniczący NSZZ “Solidarność”, Lech Wałęsa. Upamiętnić to wydarzenie postanowiono nawet w takich miastach, jak Los Angeles, Rio de Janeiro oraz w Wiedniu. Głośno jest również w mediach społecznościowych.

Czterdzieści lat temu powstała Solidarność, w której narodzinach miałem zaszczyt uczestniczyć od pierwszych dni strajku. Wielka lekcja godności, wolności i prawdy. Lekcja, którą trzeba i warto odrabiać – także dzisiaj – napisał Donald Tusk na swoim koncie na Twitterze. Niech jedna z najdumniejszych kart w naszych dziejach – Solidarność, która rozsławiła Polskę na cały świat, nie dzieli nas, a łączy. To jest nasz moralny obowiązek wobec historii. A Lech Wałęsa – czy się to komuś podoba czy nie – zawsze był, jest i będzie symbolem tamtego zrywu! – dodał zaś marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Szerokim echem odbiły się również słowa Lecha Wałęsy, które skierował do prezydenta Andrzeja Dudy na początku roku. Przypomniał je facebookowy profil “SokzBuraka”, pod postem pojawiło się ponad 15 tysięcy reakcji! Panie prezydencie Duda . Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu kategorycznie , nie ma Pan prawa powoływać się na historyczną Solidarność . Za postawą jaką Pan prezentuję , za burzenie systemu trójpodziału władz o którą Solidarność walczyła , za łamanie Konstytucji , za kłamstwa , manipulacje i pomówienia . Jestem przekonany , że Solidarność tamtych czasów by to z hukiem zrobiła , by Pan nie kalał jej szeregów . Lech Wałęsa – napisał wówczas były prezydent.

Czytaj dalej


Źródło: Facebook.com SokzBuraka, Lech Wałęsa, Twitter.com Donald Tusk, Tomasz Grodzki
Foto: YouTube.com Punkt Widzenia TV, PrawicowyInternet screen