Owsiak uderza w PiS i podbija sieć swoimi słowami. “Nie ma dalszego komunikatu ze strony Ministerstwa Zdrowia…”

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak od kilku miesięcy walczy z Ministerstwem Zdrowia w sprawie zakupionych przez nich respiratorów. Miało ich być 2 tysiące, a kwota za nie opiewała na ponad 200 milionów złotych. Niestety do dziś nie dotarły one do szpitali. Owsiak wielokrotnie wysyłał w tej sprawie oficjalne wiadomości do byłego już Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, jednak do teraz nie otrzymał żadnej odpowiedzi. “Gdzie są respiratory?” – rozpoczął dosadnie swój wpis.

W sobotnim wydaniu Faktów TVN oraz wcześniejszej publikacji w TVN24 przedstawiono najnowsze wiadomości dotyczące zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia dużej liczby respiratorów dla polskich szpitali w związku z epidemią koronawirusa. Z ponad 1200 respiratorów udało się sprowadzić kilkadziesiąt i najbardziej szokującą wiadomością była informacja, że urządzenia te nie mają szczegółowej instrukcji, bez gwarancji firmowej, ale najbardziej bulwersującym dla mniej jest to, że urządzenia te nie były kompletnie wyposażone, czyli brakowało najważniejszej części, która doprowadza tlen do pacjenta.
Osoby reprezentujące Ministerstwo Zdrowia wciąż w wyjaśnieniu tej bulwersującej sprawy używają kuriozalnego wytłumaczenia, że brakujące części będą dostarczone, a pieniądze za respiratory, których nie otrzymali – zwrócone
” – czytamy.

Nie wyobrażam sobie, żeby Fundacja WOŚP kupiła jakikolwiek sprzęt i przeprowadziła najpierw negocjacji, a następnie po ustaleniu wszystkich zasad związanych z zakupem urządzenia nie spisała bardzo konkretnej umowy określającej wszystkie obowiązki po stronie firmy dostarczającej urządzenia. Naszymi najważniejszymi obowiązkami są płatności i nie wyobrażam sobie, aby Fundacja zrobiła 100% przedpłatę za zakupione urządzenia.
Przerażającym jest, że po takim reportażu dzisiaj, w poniedziałek, nie ma dalszego komunikatu ze strony Ministerstwa Zdrowia w sprawie tego niezrealizowanego zakupu. Żadną rekompensatą za to wręcz kryminogenne działanie jest informacja, że dostawca obiecuje zwrócić pieniądze. Czy nikt go wcześniej nie sprawdził?
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, Wikimedia Commons
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak