Kurski: “TVP nigdy nie faworyzowała żadnego z kandydatów”. Tą ripostą został zaorany jak nigdy!

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar wystosował zapytanie do zarządców Telewizji Polskiej o materiał, który ukazał się w “Wiadomościach” wspomnianej stacji 21 czerwca. Mowa tutaj o sytuacji, kiedy to oglądający zauważyli błędny kadr, który ukazywał nawet trzykrotnie większą ilość zebranych zwolenników na wiecu kandydującego wówczas Andrzeja Dudy w Krakowie. W rzeczywistości miało być tam więcej przeciwników prezydenta. Na prośbę Bodnara odpowiedział prezes TVP, Jacek Kurski.

Przywołane przez Pana doniesienia medialne oraz komentarze na portalach społecznościowych są wyłącznie subiektywnymi ocenami dziennikarzy oraz osób, które zamieszczały swoje wpisy w sprawie ww. materiału w mediach społecznościowych. Zapewniam Pana, iż wyemitowany materiał nie miał na celu wprowadzenia odbiorców w błąd. Jednocześnie informuję, iż zostały już podjęte odpowiednie kroki prawne, w związku z bezpodstawnymi doniesieniami części mediów prywatnych. W odniesieniu do kolejnej, przedstawionych przez Pana ocen sposobu relacjonowania przez TVP S.A. kampanii wyborczej, podkreślam, iż Telewizja Polska S.A. nigdy nie faworyzowała żadnego z kandydatów na urząd Prezydenta RP. W przedstawianych materiałach nasi dziennikarze i prezenterzy zawsze starają się zachować największy stopień profesjonalizmu, a także staranności i rzetelności dziennikarskiej” – stwierdził.

Internautom nie spodobały się jednak słowa Kurskiego, czemu upust dali w komentarzach w mediach społecznościowych. “Poważnie, dalej ten temat jest włakowanych….PAD nie był fawozyrowany, a zwyczajnie występował w dodatkowych programach jako prezydent” – napisał jeden z nich. “Żeby powiedzieć prawdę Kurski przypadkiem musiałby się pomylić“, “Podobno jak kłamać, to możliwie najbardziej bezczelnie – wórczas oponentów zatyka z niedowierzania” czy “Ciekawe co oni myślą codziennie rano patrząc na swoje odbicie w lustrze w łazience?” – dodali kolejni.

Czytaj dalej

Foto: youtube/JastrzabPost
Źródło: rp.pl, wprost.pl