Hołownia odpalił bombę w “Kropce nad i”. Ostro odpowiedział na słowa Jarosława Kaczyńskiego!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński udzielił niedawno obszernego wywiadu dla tygodnika “Sieci”. Poruszył on tam wiele tematów takich jak LGBT czy też rekonstrukcji rządu. Gościem w programie Moniki Olejnik w TVN24, “Kropka nad i”, był kandydat na fotel prezydenta w ostatnich wyborach oraz lider ruchu Polska 2050, Szymon Hołownia. Bez owijania w bawełnę postanowił odpowiedzieć na słowa prezesa partii rządzącej.

Nie tak dawno temu był to kraj tak bardzo katolicki, że przy nim Polska wyglądała na państwo z szalejącą bezbożnością, a dzisiaj jest pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT. Trzeba więc stawiać tamę i szukać jak najbogatszych środków, by była ona mocna” – powiedział o Irlandii Kaczyński. Do tych słów odniósł się Hołownia. “Tego Boga jest tak pełno, i tych wartości chrześcijańskich w każdym wywiadzie jest tak pełno, a my nie mogliśmy się do tej pory zdecydować, żeby na przykład 100 dzieci z Lesbos przyjąć do Polski, bo znowu będziemy pomagać na miejscu? Co nam te dzieci zrobią? Jak one nam zaszkodzą? Jak one nam zburzą 38 milionową Rzeczpospolitą. I tu wartości chrześcijańskich nie ma.[…] Kiedy trzeba przyjąć potrzebującego człowieka, to gdzie jesteśmy?” – stwierdził.

Ta sytuacja, o której Pan mówi, to nie jest wstyd dla Kościoła i wstyd dla polskiego rządu?” – zapytała prowadząca. “To jest wstyd bez wątpienia i ja, zamiast słuchać tych bzdur, które słyszę o “ideologii singli”, którą jeden hierarcha sobie wymyślił, żeby mieć znowu wroga, z którym będzie walczył, chętnie posłuchałbym właśnie o tym. Jak namówić wykorzystując tę całą siłę i przełożenie, które dzisiaj ma wciąż hierarchiczny Kościół na władzę PiS-u, żeby namówić ich do takiego kroku, do prostego gestu. Przecież tam 13 tysięcy ludzi zostało bez dachu nad głową” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: tiktok.com/@forummlodychpis, facebook.com/szymonholowniaoficjalny
Źródło: tvn24.pl, OKO.press, Tygodnik “Sieci”