Frasyniuk ostro o Kaczyńskim. Skomentował jego nową rolę w rządzie PiS, porównał partię do mafii!

W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o chaosie, jaki panuje w szeregach partii rządzącej. Głośno jest o możliwym dołączeniu prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Miałby on objąć rolę wicepremiera. Prawdopodobnie “stanie na czele specjalnego komitetu, który będzie nadzorował m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości” – informuje portal “dorzeczy.pl”. Wieści te skomentował działacz opozycji demokratycznej, Władysław Frasyniuk.

Trzymam kciuki, że ten najbardziej ulubiony przez nas, a zwłaszcza przez opozycję, gangster Jarosław wejdzie do środka gangu i będzie musiał zająć się bieżączką” – stwierdził. “On jest trochę jak Pershing, to znaczy on będzie na swoich własnych prawach i wszyscy wiedzą, że dopóki ktoś nie zdecyduje się, żeby go odstrzelić, to jego głos będzie decydujący. Mówiąc zupełnie uczciwie, uważam, że to jest dobra dla nas, obywateli, informacja” – mówi Frasyniuk dla “Gazety Wyborczej” posługując się porównaniem Kaczyńskiego i jego partii do mafii.

Jest coś żenującego po naszej stronie i martwię się, że jak padnie ten strzał celny i ten główny mafiozo się odstrzeli i zacznie być totalna wojna, to po naszej stronie nie będzie kogoś, kto będzie w stanie tym zarządzać. Nie będzie człowieka, który rozprawi się z tym gangiem. […] Ryzyko polega na tym, że jutro Jarosław Kaczyński będzie jechał do Krakowa i zobaczy ciężarówki, które blokują mu drogę, i powie: ale dlaczego ten przemysł ciężarówkowy ma funkcjonować, może go lepiej zamknąć, a przy okazji środowisko będzie się lepiej czuło. A towary będziemy wozili busikami, które mniej zagracają polskie drogi. To jest ryzyko i opozycja w ogóle w tej sprawie zamilkła” – dodał.

Czytaj dalej


Foto: youtube/Onet News, youtube/Tomasz Lis.
Źródło: dorzeczy.pl, Gazeta Wyborcza