Córka Giertycha ujawnia pilną wiadomość od swojego taty! “Jest to sprawa polityczna, która ma na celu…” 

Całą Polskę obiegła dziś szokująca wiadomość. Roman Giertych około godziny 14 został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne! W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych – poinformowała na Twitterze córka mecenasa. Aresztowany został także biznesmen Ryszard K.

“Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało między innymi biznesmena Ryszarda K. i byłego posła Romana G. Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW. Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania” – przekazało biuro CBA w specjalnym komunikacie. Na Twitterze kolejny wpis dodała Maria Giertycha, która tym razem przekazała wiadomość od swojego taty.

Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS. W razie pytań ze strony dziennikarzy proszę o kontakt pod numerem: 517577010 – napisała. Kolejny wpis pojawił się także na oficjalnym facebookowym profilu Giertycha. “Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel” Oświadczenie mec. Romana Giertycha podyktowane współpracownikowi – czytamy.

Czytaj dalej


Źródło: Twitter.com Maria Giertych, polsatnews.pl, Facebook.com Roman Giertych – strona oficjalna
Foto: YouTube.com Radio TOK FM