“Mam propozycję dla ministra Sasina”. Giertych w mistrzowskim stylu zareagował na słowa polityka PiS!

Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin kilka dni temu wypowiedział się o zaangażowaniu lekarzy w walce z pandemią. Stwierdził, że część z nich nie poświęca się swojej pracy, a strach w tym zawodzie nie powinien występować. W obronie medyków stanęło wielu polityków takich jak Małgorzata Kidawa-Błońska czy Tomasz Siemoniak. Przejść obojętnie obok wypowiedzi Sasina nie mógł również Roman Giertych.

“Dysponujemy odpowiednią liczbą łóżek szpitalnych czy respiratorów, sytuacja jest zupełnie inna niż wiosną i w żadnym wypadku nie można mówić, że ten czas został zmarnowany. […] Oczywiście występują problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego, chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce” – mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości. Uważa on również, że strach przed chorobą w środowisku lekarskim nie powinien występować.

Kontrowersyjne słowa Sasina obiły się głębokim echem m.in. w mediach społecznościowych. Na Twitterze odpowiedzieć mu postanowił znany wszystkim mecenas Roman Giertych. Mam propozycję dla ministra Sasina, który narzeka na niechęć kadry lekarskiej i pielęgniarskiej w realizacji skierowań do pracy w szpitalach zakaźnych. Panie Ministrze! Od 5 lat zatrudniacie gdzie się da swoich kuzynów, ciotki, szwagierki, córki. Może im wyślijcie nakazy pracy? – napisał. Jego wpis polubiło blisko 3 tysiące internautów, nie brakuje również komentarzy. Bardzo dobry pomysł – napisała m.in. Pani Natalia.

Czytaj dalej


Źródło: wiadomosci.dziennik.pl, Twitter.com Roman Giertych
Foto: YouTube.com Tomasz Lis., hrubieszow.tv screen