Donald Tusk skomentował aresztowanie Giertycha. Jego miażdżący PiS wpis zyskał tysiące polubień!

Całą Polskę obiegła wczoraj szokująca wiadomość. Roman Giertych około godziny 14 został bowiem zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku, Maria Giertych – poinformowała na Twitterze jego córka. Skomentować aresztowanie mecenasa postanowił szef EPL, Donald Tusk.

Niedługo po pierwszej informacji o aresztowaniu Romana Giertycha pojawiła się kolejna. Okazuje się, że mecenas zasłabł w łazience w obecności funkcjonariusza CBA. “Mój mąż czuje się źle, jest w sytuacji zagrażającej życiu, stracił przytomność i przez dłuższą chwilę jej nie odzyskał” – mówiła wczoraj żona Giertycha, Barbara. Mecenas od wielu lat bez owijania w bawełnę udziela się na temat sytuacji politycznej w naszym kraju i krytykuje partię rządzącą. Donald Tusk skomentował na Twitterze zaistniałą sytuację. Okazuje się, że przewidział on już kilka miesięcy temu to, co stało się wczoraj.

Szef EPL przypomniał swój wpis na Twitterze z dnia 11 lutego. Były premier naszego kraju pisał wówczas, że: “Roman Giertych naraził się władzy ujawniając jej korupcyjny charakter i broniąc jej oponentów. Dziś po raz kolejny obnażył też istotę jej bezprawnych działań w wymiarze sprawiedliwości. Nie darują mu tego. Możemy się z nim różnić, ale w tej sprawie bądźmy z nim solidarni“. “Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam” – dodał wczoraj przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Jego wpis zyskał niemal 9 tysięcy polubień!

Czytaj dalej


Foto: youtube/Tomasz Lis., twitter.com/JKowalski_posel
Źródło: twitter.com/donaldtusk, twitter.com/GiertychMaria, tvn24.pl